Filmy miłość, wiara

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, wiara. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ondine

5,6
Syracuse (Colin Farrell) pracuje jako rybak w małym irlandzkim miasteczku. Rozstał się z żoną, walczy z alkoholizmem i tęskni za córką, dziesięcioletnią, niepełnosprawną Annie (Alison Barry), z którą chciałby spędzać więcej czasu. W życiu Syracuse ma miejsce mała rewolucja, kiedy mężczyzna wyławia z morza piękną i tajemniczą dziewczynę. Wydaje się, że Ondine (Alicja Bachleda) to normalna ludzka istota, ale pozory mylą. Annie jest przekonana, że intrygująca nieznajoma to tak naprawdę selkie – mityczna postać z celtyckiego folkloru, która żyje w wodzie, ale zdolna jest do przybrania ludzkiej postaci na lądzie. Pojawienie się Ondine wywołuje zmiany nie tylko w życiu Syracuse i Anne, ale też w spokojnej egzystencji małej irlandzkiej wioski rybackiej.

Quo Vadis

7,0
Generał Marek Winicjusz wraca do Rzymu po trzy letniej służbie w armii. Zaraz po przyjeździe spotyka piękną Ligię, w której od razu się zakochuje. Kilka dni później Marek odkrywa, że jego wybranka jest członkinią tajemniczej sekty zwanej chrześcijanie. Początkowo dziewczyna jest mu bardzo nieprzychylna, on wrogo nastawiony do nowej religii. Wszystko zmienia się jednak z czasem i młodzi zakochują się, a Marek przechodzi na nową wiarę. Niestety obłąkany Cezar Neron postanawia spalić Rzym, a bojąc się odwetu ludzi całą winę zrzuca na chrześcijan.
Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych.


Quo Vadis

5,3
Starożytny Rzym, czasy cezara Nerona. Winicjusz, młody patrycjusz, zakochuje się w pięknej Ligii, córce poległego w bitwie barbarzyńskiego wodza i chce uczynić ją swoją nałożnicą. Dla Ligii, chrześcijanki, oznacza to ciężki grzech i hańbę. Petroniusz, wuj Winicjusza, esteta i znawca sztuk, z którego zdaniem liczy się Neron, próbuje pomóc siostrzeńcowi w zdobyciu dziewczyny. Po nieudanej próbie porwania Ligii Winicjusz zostaje ranny i przebywa w chrześcijańskim domu. Opiekuje się nim Ligia, której Rzymianin też nie jest obojętny. Nauka chrześcijańska robi na Winicjuszu coraz większe wrażenie. Podczas nieobecności cezara w Rzymie wybucha pożar. Winicjusz wraca pośpiesznie do miasta, by odnaleźć Ligię. Wkrótce też przyjmuje chrzest z rąk apostoła Piotra. W Rzymie wybuchają groźne rozruchy. By uspokoić wzburzenie tłumów, Neron oskarża chrześcijan o wzniecenie pożaru. Chrześcijanie są mordowani, więzieni, rozrywani na arenach przez dzikie zwierzęta. Wśród uwięzionych znajduje się Ligia...

Amelia

7,4
Amelia jest bardzo nieśmiałą, wrażliwą osobą. Pracuje jako kelnerka w jednej z kawiarenek. Pewnego dnia spotyka w metrze równie nieśmiałego chłopca, jak ona. Jedna chwila wystarczy, by oboje zakochali się w sobie...
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Neo wyrusza z niebezpieczną misją, której celem jest uratowanie Syjonu przed maszynami.
Frances (Diane Lane) rozwodzi się z mężem. Traci ukochany dom i powoli popada w depresję. Aby poprawić jej nastrój, przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh) wysyła ją na wycieczkę do Włoch. Zauroczona pięknem Toskanii Frances kupuje stary, zabytkowy dom. Zatrudnia polskich robotników do prac remontowych, zaprzyjaźnia się z sąsiadami i... romansuje.
Historia Forresta Gumpa od początku jest niezwykła. Forrest urodził się w latach 50-tych, a jego IQ to 75 czyli poniżej normy, jednak to nie stanowi dla niego kłopotu, łatwo nawiązuje znajomości i nie zraża się do ludzi. Już od dzieciństwa przyjaźni się z Jenny, która zostaje na długo jego jedynym przyjacielem. Forrest Gump dzięki temu, że niezwykle szybko biega dostaje się wkrótce do drużyny footbolowej i w końcu na studia, które udaje mu się ukończyć. Jako reprezentant kraju został zaproszony do białego domu na spotkanie z prezydentem Kennedym, któremu oświadcza wprost, że musi do łazienki. Zostaje potem zwerbowany do wojny w Wietnamie, gdzie poznaje swojego drugiego przyjaciela Bubbe oraz porucznika Dana. Po ukończeniu służby zakłada firmę krewetkową i dzięki szczęściu zostaje jedynym dostawcą krewetek w kraju, przez co zarabia fortunę. W czasie swoje życia poznał wielu sławnych ludzi: Elvisa Presleya, Johna F. Kennedy'ego, Nixona, Johna Lennona oraz wielu innych.
Średniowieczna Anglia. Czas wojen i wewnętrznych niepokojów. Robin, zwany później Robin Hoodem, uznany przez władze za banitę, ukrywa się w Sherwood. Wkrótce dołącza do niego grupa podobnych mu ludzi, którzy także chcą walczyć z niesprawiedliwością i krzywdą najsłabszych i najbiedniejszych. A walka nie jest prosta, gdyż „po drugiej stronie” stoją ludzie stanowiący prawo i piastujący wysokie urzędy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…